Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jednoho dne se na naší zahradě objevila bílá kočka

18. 5. 2008

    Kolem ní se motala dvě tlusťoučká koťátka. Kočka matka, ač jindy velmi plachá, riskovala svůj život, aby mohla nasytit svá mláďata. Samozřejmě, že pouze z jejího pohledu, protože u nás jí nic takového nehrozilo. Opatrně jsme se k ní přiblížili  na několik kroků a s hrůzou sledovali její vystouplá žebra a ztrhané rysy. Bylo nám jasné, že jsme se v důvodu její odvahy nemýlili. Vrchovaté misky lahůdek do ní padaly jak do bezedného sudu. Takto nás navštěvovala několik dní a postupně se obnovovala její plachost. Nadále jsme její přítomnost sledovali jen podle prázdné misky na zápraží chaty. Pak jsme ji ani koťata dlouho neviděli, jen občas sousedé zahlédli její proběhnutí na zahradě. Dokonce i misky zůstávaly plné. Zdálo se, že kočka našla domov. 

     Přišlo další jaro a kočka se objevila znovu, tentokrát sebou přivedla čtyři koťata. Začalo to být vážné. Co s nimi? Komu ta kočka patří ? Bohužel všechna zvířata byla plachá a na naši zahradu se přišla pouze najíst a to v době, kdy zde nikdo nebyl. Pak se situace opakovala. Kočka zmizela, jakmile koťátka odstavila . Možná našla domov, protože před týdnem jsem ji zahlédla u jednoho rodinného domu. Krásnou ,silnou, sněhobílou. Byla to ona, ty oči se nezapomínají.

     Koťata se nadále pravidelně objevovala na zahradě v době naší nepřítomnosti. Jejich pobyt jsme poznali podle polámaných květin, rozležených skalniček a pomlácených poupat. Na zahradě se v dopoledních a večerních hodinách odehrávaly divoké reje. Uběhlo pár týdnů z našich čtyřech koťat zůstala na zahradě dvě. Zrzavý kocourek a černě mourovaná kočička. Možná si rozdělila teritorium a naše zahrada byla přidělena právě těmto dvěma jedincům, kteří se rozhodli na zahradě zůstat. Dnes  tvoří hlavní maskoty mezi kameny a jehličnany. Obě kočky milují přítomnost lidí na zahradě. Zrzeček sice jen z bezpečné vzdálenosti, ale kočička našla oblibu v mazlení. Vítají nás ráno, v poledne, večer. Jsou to stálí obyvatelé tohoto kousku přírody. Pokud máte rádi kočky, podívejte se na pár fotografií, které jsem nafotila letošní jaro.